Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty motocyklowe

2022-09-23
Buty motocyklowe

Buty motocyklowe to nie tylko komfort ale i bezpieczeństwo

 

Buty motocyklowe są wbrew pozorom bardzo istotnym elementem ubioru motocyklisty. Chronią stopy, staw skokowy a niektóre modele również część piszczela. Kluczowe jest, aby buty były dopasowane do naszego stylu jazdy, ponieważ właściwe obuwie odpowiednio ochroni nas w razie ewentualnego zdarzenia. Buty wpływają też na komfort naszej jazdy.

 

Buty turystyczne na motocykl sportowy, szosowy, miejski, enduro oraz do miasta

 

Wybierając właściwy model powinniśmy wziąć pod uwagę nasze preferencje oraz styl jazdy. Na motocykl sportowy sprawdzą się buty o wysokiej cholewce, umożliwiającej włożenie do środka nogawki spodni. Buty sportowe posiadają rozbudowany system ochrony w postaci zewnętrznych ochraniaczy, wewnętrznych protektorów. Niektóre modele wyposażone są usztywnienie kostki z zawiasem, umożliwiające ruch stopą ale zapobiegające skręceniu stawu skokowego. Buty sportowe posiadają też slider, który chroni przed przetarciem w trakcie jazdy przy dużym pochyleniu w zakrętach. W wielu modelach możemy je w razie zużycia samodzielnie wymienić. Przykładem może być model Sidi Vertigo Lei

 

Buty do turystyki motocyklowej mogą być długie, lub o długości cholewki 3/4. Wykonane są najczęściej ze skóry naturalnej, skóry syntetycznej lub z mieszanki skór i tkanin tekstylnych. Ich podstawową zaleta jest funkcjonalność i komfort. Stosuje się w nich różnego rodzaju membrany wodoodporne, takie jak: gore-tex, sympatex, H2Out i inne. Buty do turystyki mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny ochronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i być wygodne po zejściu z motocykla. Wygoda jest bardzo istotną cechą, ponieważ turystyka wiąże się też często z pieszymi wycieczkami i przeprawami, dlatego wygodny but motocyklowy będzie niezastąpionym towarzyszem podróży.

 

Jeśli naszą pasją są bezdroża, powinniśmy zwrócić uwagę na buty do Off-Roadu. Ten rodzaj posiada wysoką i mocno rozbudowaną cholewkę. Buty do enduro i na crossa charakteryzują się też zapięciem w postaci wielu klamer, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie do stopy. Jazda w terenie jest bardzo wymagająca i naraża nas na kontakt z gałęziami, korzeniami, kamieniami oraz innymi przeszkodami, których nie spotkamy na szosie, dlatego tego typu buty powinny mieć bardzo rozbudowany system ochraniaczy i protektorów, oraz dodatkowo muszą odpowiednio stabilizować staw skokowy.

 

Jazda miejska daje wiele przyjemności ale wiąże się tez z pewnymi wyzwaniami. Wysokie temperatury, rozgrzany beton i prędkości niższe niż na drogach poza terenem zabudowanym sprawiają, że docenimy przede wszystkim obuwie wygodne. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się w trakcie jazdy po mieście są trampki motocyklowe. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama modeli dostosowanych do potrzeb motocyklistów. Takie buty z pozoru wyglądają jak buty codzienne. Jednak skrywają wewnątrz wzmocnienia na palcach, na pięcie, protektory kostki i wiele innych rozwiązań, które stoją na straży bezpieczeństwa. Trampki są niższe niż klasyczne buty, dlatego odczujemy większy komfort termiczny pod spodniami. Występują wersje z perforacją, która doskonale sprawdzi się w upalne dni, oraz takie z membraną, które będą odpowiednie nawet do dalszych przejażdżek.

 

 

Buty motocyklowe męskie a damskie

 

Buty męskie i damskie nie różnią się od siebie znacznie pod względem konstrukcyjnym. Wielu producentów tworzy buty w szerokim zakresie rozmiarów, aby pasowały zarówno na męskie jak i damskie stopy. Są tez modele, które zostały stworzone z myślą o kobietach, posiadają bardziej fantazyjne wzornictwo. Jednak niezależnie od przeznaczenie, męskie i damskie buty motocyklowe mają zapewniać bezpieczeństwo.

 

Buty motocyklowe dostępne w motocyklova.pl

 

Niezależnie od tego jakich butów poszukujesz, czy jeździsz na motocyklu sportowym, pokonujesz bezdroża, krążysz po mieście czy odbywasz podróże przez wszystkie kontynenty, w sklepie motocyklova.pl znajdziesz buty dla siebie. 

 

Polecane

pixel