Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oddychająca odzież przeciwdeszczowa

2022-10-18
Oddychająca odzież przeciwdeszczowa

Sezon motocyklowy wcale nie musi się kończyć z nadejściem pierwszych jesiennych dni. Jeśli temperatura nie jest dla nas problemem, możemy podziwiać uroki tej pięknej pory roku zza kierownicy naszych motocykli. Ważne jest jednak, aby przygotować się do takich wyjazdów. Jednym z największych przeciwników motocyklistów jest deszcz. Przemoczona odzież skutecznie pogorszy komfort jazdy. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć pogodę, zwłaszcza jeśli jesteśmy w jakiejś odległości od domu. Chcemy wracać, a nagle zaczyna padać. Co robić w takiej sytuacji? Nie zawsze jest możliwość, aby przeczekać. Poza tym, nawet jeśli przestanie padać, drogi nadal pozostaną mokre a cała woda i brud, które się na nich znajduje, poderwane przez koła jadących samochodów, wylądują na nas.

Z pomocą przychodzi odzież przeciwdeszczowa. Zapewne wielu z Was na myśl przychodzą wodoodporne kombinezony wykonane z materiału, który nie przepuszcza wody i powietrza. Natomiast moja propozycje to coś innego. Firma Rebelhorn stworzyła dwa zestawy odzieży przeciwdeszczowej, które wynoszą komfort podróży w deszczu na wyższy poziom.

 

Postaw na komfort

 

Rebelhorn Horizon i Ocean to dwa, dwuczęściowe komplety odzieży przeciwdeszczowej, które poza ochroną przed wilgocią, zapewniają jeszcze oddychalność. Działają więc dokładnie tak, jak membrany wodoodporne. Jest to cecha, którą docenimy już po pierwszych kilometrach. Jeśli założymy na siebie standardowa odzież przeciwdeszczową, cała wilgoć naszego ciała będzie kumulować się w jej wnętrzu. W przypadku odzieży takiej, jak Horizon i Ocean, wilgoć może swobodnie wydostać się na zewnątrz, ale wilgoć z otoczenia nie dostanie się pod kurtkę.

 

Czym różnię się oba modele, a jakie mają cechy wspólne?

 

Przede wszystkim wytrzymałość tkaniny na wilgoć. Model Horizon wytrzyma 5000 mm słupa wody, model Ocean 8000 mm, co oznacza, że ten drugi wytrzyma dłuższą jazdę w deszczu.

Horizon jest wykonany z odpornego poliamidu z poliuretanową powłoką PU. Ocean wykonano z elastycznego poliestru, który zwiększa komfort ruchu.

Oba komplety posiadają odblaski Reflective, które poprawiają naszą widoczność w gorszych warunkach. Posiadają ściągacze, które zapobiegają dostawaniu się wilgoci do rękawów i nogawek.

Obie kurtki dostępne są w kolorze czarnym oraz fluo, spodnie wyłącznie w kolorze czarnym. Dzięki szerokiej rozmiarówce, od XXS do aż 7XL zdecydowanie każdy dopasuje taki zestaw dla siebie. Każdy z elementów spakowany jest w praktyczny, wodoodporny worek ułatwiający transport.

Gdzie kupić odzież przeciwdeszczową?

Sprawdźcie ofertę odzieży przeciwdeszczowej w sklepie dedykowanym dla motocyklistek - motocyklova.pl

 

pixel